Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Teatralia-Ursynalia 2010

16 listopada 2010 r. w Domu Kultury „IMIELIN” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, już po raz drugi odbyły się „Teatralia Ursynalia”, czyli przegląd twórczości teatralnej młodzieży ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością.  Z naszej szkoły do udziału w przeglądzie zostali zaproszeni uczniowie zespołu rewalidacyjno-wychowawczego „B” oraz klasa IVb.

W tym roku występy artystyczne związane były z Rokiem Chopinowskim, dlatego Tetralia zatytułowane były: „Z Chopinem w tle…”

Wystąpiliśmy z krótkim muzycznym przedstawieniem w roli główej z Fryderykiem Chopinem, w postać którego wcielił się Maciej Tylko. Pokazaliśmy muzykę Chopina w wersji klasycznej i nowoczesnej, w nieco mocniejszych rytmach. Najpierw Pani Magda z Asią rozwinęły się z pięciolinii… Dziewczynki przebrane za kolorowe nutki biegały po scenie, a chłopcy wkroczyli energicznie na scenę z gitarami… Chopin w towarzystwie muzy pięknie grał na fortepianie. Ach co to był za koncert!

Widownia żywo reagowała i biła nam brawo.  Dostaliśmy dyplom, statuetkę  (klucz wiolinowy), duuży kosz słodyczy oraz kwiaty !!!

Dziękujemy Dyrektorowi Michałowi Kopiczyńskiemu

i nauczycielom Przedszkola Specjalnego nr 213 w Warszawie za zaproszenie i organizację świetnej imprezy.

Dziękujemy także nauczycielom, którzy nam pomogli w przedstawieniu i byli z nami.

Opracowanie: Magda Obrębska