Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Mediateka

Mediateka START-META to nowoczesna, w pełni skomputeryzowana, instytucja kultury dla mieszkańców – nie tylko Bielan, lecz całej Warszawy. Głównym jej zadaniem jest udostępnianie wiedzy ze wszystkich dziedzin nauki. Materiały te – zapisane na różnych nośnikach (książki, czasopisma, płyty CD, DVD, Blu-ray i analogowe) są wypożyczane zarówno na miejscu, jak i do domu.
Mediateka to nie tylko placówka, w której można wypożyczyć książki, czasopisma czy multimedia. To także miejsce spotkań kulturalno-naukowych, arena debat pomiędzy zapraszanymi gośćmi, projekcji filmowych czy spektakli teatralnych. Mediateka to więcej niż biblioteka – to kulturalne centrum Bielan.
Mediateka START-META jest też miejscem, gdzie młodzi ludzie rozpoczynają przygodę z multimediami w interaktywnym centrum edukacji – MultiCentrum – wykorzystującym nowe technologie, specjalistyczne programy i nowoczesne pomoce naukowe. W przygotowanych i odpowiednio wyposażonych modułach uczestnicy zajęć mają możliwość poszerzania wiedzy z wielu dziedzin nauki. Pobyt w MultiCentrum pozwala wyrażać własne emocje, nastroje, pomysły i opinie. Wyzwala też ukryte talenty i zainteresowania. MultiCentrum to szansa również dla nauczycieli na uatrakcyjnienie zajęć dydaktycznych poprzez wprowadzenie nowoczesnej technologii. Zajęcia w grupach zwiększają interakcję pomiędzy uczestnikami co dodatkowo rozwija umiejętności uczniów. MultiCentrum to nauczanie poprzez eksperymenty. Bogata baza narzędzi techniczno – dydaktycznych pozwala wszystkim uczniom na równy dostęp do szerokiej wiedzy, a jednocześnie powala im w najlepszy sposób wykorzystać posiadaną wiedzę. MultiCentrum składa się z różnych warsztatów, z których jednocześnie może korzystać nawet 60 osób. Działamy dla wszystkich chcących zasmakować ciekawej formy nauki.
Rozpoczęliśmy współpracę z Mediateką już jakiś czas temu. Nasi uczniowie byli nawet na otwarciu:)  Mediateka została przystosowana dla  użytkowników AAC. Zresztą , co tu opowiadać. Zobaczcie sami na zdjęciach i oczywiście osobiście.

Więcej informacji na stronie www.mediateka.waw.pl

powrót