Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Narodowy Bank Polski

W ramach miesiąca AAC i w związku z zaproszeniem NBP, poszliśmy na dni otwarte, by poznawać bankowość i promować komunikację alternatywną na zewnątrz. Każdy z nas wyposażony był w znaki graficzne, tablice tematyczne, książki, go talki, tablety. A co robiliśmy w banku przeczytajcie i zobaczcie sami.

Wycieczka zaczęła się smacznie- dostaliśmy po pysznym, czekoladowym dukacie. A potem ruszyliśmy na podbój banku. Rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki  Banku, w której mogliśmy zobaczyć jak wygląda winda na książki.

Pani Karolina, nasza cierpliwa i dzielna przewodniczka, zabrała Nas do Muzeum Numizmatyki, gdzie zobaczyliśmy monety kolekcjonerskie. Wszystkie wyglądały jak nowe a każda była bardzo cenna. Mieliśmy też czas na zrobienie własnych banknotów. Kto by nie chciał swojej podobizny na 100zł:)

Chyba wyglądaliśmy podejrzanie, bo do sejfu Nas nie wpuścili, ale mogliśmy zobaczyć worki, w których trzyma się pieniądze, wielkie drzwi sejfu i zniszczone 10 mln złotych. A co najważniejsze, najcięższe i najciekawsze? Mogliśmy zobaczyć  prawdziwe sztabki złota.

Był też czas na zabawy. Kto szybszy ten więcej nazbierał pieniędzy:) A także wspólne zdjęcia…

I choć wystawa banknotów była interesująca szybko pobiegliśmy, liczyć pieniądze w maszynach. A co silniejsi sami wybili sobie pamiątkową monetę:)

Zgadnijcie sami jak było. A jak nie wiecie, to Wam podpowiem- pani Karolina spisała się na medal i wszystkie grupy, włącznie z WTZ, oprowadziła znakomicie. Dzieci świetnie się bawiły a przez zabawę uczyły. A co najważniejsze-pokazaliśmy, że można mówić , nie mówiąc. A pracownicy banku dzielnie nas słuchali i może się czegoś od Nas nauczyli.

DZIĘKUJEMY

QUIZ

powrót