Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

powitanie

Prawie każdego dnia zajęcia zaczynamy tak samo – specjalnym powitaniem każdego z nas. Najpierw wszyscy muszą usiąść na podłodze, najlepiej na swoich poduszkach (bo każdy z nas ma poduszkę w swoim kolorze, ale mamy je od niedawna i jeszcze zdarza nam się o nich zapominać), trzeba zasłonić rolety w klasie (w tym specjalizuje się Oliwka), potem panie zapalają świeczkę w kominku zapachowym i się zaczyna… Dla każdego jest śpiewana piosenka powitalna na melodię „Panie Janie”:

„Witaj (imię ucznia), witaj (imię ucznia)

Jak się masz, jak się masz

Wszyscy cię witamy, wszyscy pozdrawiamy

Bądź wśród nas, bądź wśród nas.”

Możemy wtedy dokładnie obejrzeć kominek, sprawdzić, czy płomień jest naprawdę ciepły, powąchać olejek. Po piosence musimy my się przywitać z innymi. Robimy to w różny sposób – czasem przez wyciągnięcie dłoni, czasem poprzez wybór instrumentu (jednego z dwóch) i zagranie na nim.

I potem jest ta trudniejsza część – trzeba znaleźć swoje zdjęcie z dwóch. Raz nam to wychodzi lepiej, raz trochę gorzej, ale za którąś próbą z kolei raczej się udaje. Gdy już mamy swoje zdjęcie, trzeba (znów z dwóch) wybrać kółko ze swoim kolorem. Kiedy już to wszystko mamy, idziemy przyczepić na tablicę, co jest dla niektórych z nas trudnym zadaniem. Na szczęście po jego wykonaniu często czeka nas miła niespodzianka. Tego dnia, kiedy robiliśmy zdjęcia były zimne ognie! Niesamowicie nam się podobały i na jednym (jak było planowane) się nie skończyło. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będą…

powrót