Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Listopad 2H ZRW-H

 

30 listopada odwiedziliśmy Muzeum Polin, w którym wzięliśmy udział w zajęciach o Królu Maciusiu.

Na początku zajęć obejrzeliśmy teatrzyk, który przybliżył nam postać Maciusia. Później pani zaprowadziła nas do sali, gdzie obejrzeliśmy symbole władzy- koronę i tron. Przez chwilę mogliśmy też się poczuć jak prawdziwi królowie (i królewny)- włożyć koronę i usiąść na tronie. Była też sesja zdjęciowa w koronie, na tronie z Królem Maciusiem. Po tych wrażeniach czekały na nas spokojniejsze zajęcia, na których każdy zrobił dla siebie przypinkę. Na koniec mogliśmy w praktyce doświadczyć podejmowania decyzji i zadecydować, czym chcemy się poczęstować- pomarańczą czy czekoladą.

24 listopada wspólnie z klasą pani Ani i pani Marysi obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Po przerwie śniadaniowej spotkaliśmy się na auli. Były zabawy z misiami, tańce z misiami i zdjęcia z misiami. Razem stworzyliśmy też duuuży portret misia, który ozdobił szkolny hol.

 

Zajęcia z Foxem.

 
Dzień Kredki – wspólne zajęcia z klasą 2F/5F, ZRW F.
Kolorowanie duuużej kredki, robienie nowych kredek ze starych kredek świecowych.
10 listopada obchodzony był Dzień Jeża. Z tej okazji w klasie przybliżyliśmy sobie informacje o jeżu. Pomogła nam w tym maskotka „Jeż”, kolczasta piłka, zdjęcie jeża. Próbowaliśmy też swoich sił w czytaniu fragmentu wiersza J. Brzechwy „Jeż” (z użyciem komunikatora).
 Idzie jeż, idzie jeż,
Może ciebie pokłuć też!Pyta wróbel: „Panie jeżu,
Co to pan ma na kołnierzu?”„Mam ja igły, ostre igły,
Bo mnie wróble nie ostrzygły!”

Idzie jeż, idzie jeż,

Może ciebie pokłuć też!
Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy jeże z masy solnej i makaronu, które ozdobiły naszą klasę.
W czwartek 16 listopada naszą szkołę odwiedził niezwykły gość- koza Magda.
W tym dniu dowiedzieliśmy się, jak powstaje twaróg, serwatka, co to jest zsiadłe mleko, skąd w ogóle bierze się mleko…
Mogliśmy też na własnej skórze przekonać się, ile pracy trzeba włożyć w powstanie tych produktów- mieszaliśmy w bańkach, wlewaliśmy chochlą, ubijaliśmy masło w maselniczce i ,z pomocą pani gospodyni, próbowaliśmy swoich sił w dojeniu. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym gospodarstwie.

Zajęcia dogoterapeutyczne z Foxem.

9 listopada uczestniczyliśmy w uroczystym ogólnoszkolnym apelu z okazji Dnia Niepodległości (o którym więcej możecie poczytać tu: http://superszkolyarchiwum.medox.pl/index.php/kronika-wydarzen/kronika-wydarzen-wawer-20172018/swieto-odzyskania-niepodleglosci-wawer)
W klasie też świętowaliśmy- słuchaliśmy hymnu, oglądaliśmy flagę oraz godło. Każdy miał też okazję do zrobienia  własnego godła na zajęciach plastycznych.