Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

2008-2009

Klasa Vb i Zespół Rewalidacyjno-Wychowawczy

Nasza klasa jest wyjątkowa. Uczniowie – jeden zdolniejszy od drugiego. Pozwólcie, że się przedstawimy:

Jaś od września jest Przewodniczącym Samorządu Szkolnego i jest z tego bardzo dumny. Umie zaprowadzić na sali spokój, gdy wymaga tego sytuacja. Ma także talent do śpiewania. W mig uczy się wszystkich piosenek i decyduje, co mamy zaśpiewać.

Michał jest mistrzem w grach komputerowych. Jest także fanem piłki nożnej. Potrafi do późna oglądać mecz… a następnego dnia ziewać w szkole przez cały poranek . Jest też największym żartownisiem w naszej klasie… strzeżcie się studenci.

Staś to złota rączka… a raczej rączki. Sprawdzi wszystko, przetestuje…tylko czasem coś zepsuje. Nikt za długo na niego się nie gniewa, bo wszystkich rozbraja swoim uśmiechem niewiniątka.
Jest naszym klasowym supermanem, potrafi nawet przewrócić duuuuży wózek czy też szafkę…taki jest silny.

Ania jest wielką fanka Kłapouchego i Teletubisiów. Zrobi dla nich wszystko. Jest mistrzynią w śpiewaniu „sto lat” na klasowych urodzinach. Wszystkich gości pierwsza wita. A jak ładnie poprosicie to zaśpiewa Wam hejnał albo kołysankę.

Przemek – to nasz ekspert w sprawach kulinarnych, jajka na twardo czy jajecznica to dla niego nic trudnego. Zawsze uśmiechnięty i chętny do pracy, wszystko chce robić sam. A jak już zacznie się śmiać, to długo nie przestaje. W tańcach nowoczesnych na wózku, nie ma sobie równych. Esy- floresy, zwisy i wykrętasy to jest to, w czym jest the best.

Ola to operator klasowej wieży stereo, raz włączy płytę z piosenkami, a raz radio albo schowa płytę. Jak tylko usłyszy muzykę to od razu rusza do tańca. Tak jak Ania, zrobi wszystko dla Teletubisiów – otworzy wszystkie szafki i pudełka… a nawet niepostrzeżenie dostanie się do sali komputerowej.

W naszej klasie są też Panie: Ewa, Magda oraz Sylwia.

Codziennie wymyślają nam duuuużo atrakcji, aby nawet trudne i nudne rzeczy były super ciekawe.

O naszej pracy w klasie, zdobytych nagrodach i wyróżnieniach – kolejnym razem.