Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

1 sspdp

„KLASA PRACUJĄCA”
😉

SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY powstała w 2007 roku dla absolwentów gimnazjów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z powodu niepełnosprawności umysłowej w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz niepełnosprawności sprzężonych.

Prawa i obowiązki wszystkich członków społeczności szkolnej opierają się na poszanowaniu, a także na wzajemnym szacunku i godności.

Każdy proces rozwoju uczniów ukierunkowujemy na ich osobisty sukces.

Zapewniamy uczniom optymalny system wspomagania rozwoju intelektualnego.

10_sspp_licz

***

Szczególnie dbamy o poczucie bezpieczeństwa fizycznego, jak i psychicznego.

Warunki lokalowe i wyposażenie placówki sprzyjają realizacji zadań edukacyjnych.

11_sspp_kuchnia 12_sspp_kuchnia
13_sspp_gulasz

***

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, a także opiekę psychologa, logopedy, rehabilitanta oraz opiekę medyczną.

Prowadzone są zajęcia edukacyjne na wielostopniowych poziomach nauczania, jak też działania rewalidacyjne w dziedzinach: komunikacji, samoobsługi, funkcjonowania w społeczeństwie i podnoszenia sprawności motorycznej.

Prowadzimy również systematyczne zajęcia z dziedziny sztuki użytkowej.

Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z obsługą urządzeń gospodarstwa domowego oraz obsługą sprzętu biurowego.  Dwa razy w tygodniu uczniowie mają zajęcia w pracowni kulinarnej, we wtorki przygotowują potrawy deserowe lub śniadaniowe, a w czwartki potrawy obiadowe. Wykonują także wybrane zlecenia o charakterze biurowym dla szkoły.

Szkoła ściśle współpracuje i nawiązuje kontakty ze środowiskiem lokalnym. Organizujemy także coroczne zielone szkoły.

Naszym wspólnym celem jest przygotowanie uczniów do podjęcia aktywności parazawodowej w warunkach pracy chronionej, warsztatów terapeutycznych lub we własnym gospodarstwie domowym.

OBECNI UCZNIOWIE SZKOŁY SPECJALNEJ PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY

01_sspp 02_sspp

Mam na imię Ania, jestem nową uczennicą w tej klasie. Lubię naleśniki z dżemem, bardzo lubię gdy mi się czyta książki. Moim ulubionym miejscem w Warszawie jest Rynek Starego Miasta.

06_sspp_ania

***

Mam na imię Agata – lubię szpinak z czosnkiem i śmietaną. W wolnym czasie lubię słuchać Maryli Rodowicz i innych polskich wykonawców, lubię także oglądać różne zdjęcia.

03_sspp_agata

***

Mam na imię Mateusz, jestem bardzo wrażliwym, ale i uśmiechniętym chłopcem. Słucham często muzyki, potrafię rozpoznać wykonawcę i rodzaj utworu. Lubię wszystkich kolegów i moje ładne koleżanki z klasy. Szkoła jest dla mnie drugim domem.

***

Cześć mam na imię Ola, lubię zupę pomidorową, lubię czytać wiadomości o Warszawie, np. w gazecie, w internecie. Lubię zwierzęta i Pałac Kultury! Chciałabym kiedyś pojechać do Londynu.

08_sspp_ola

***

Witam! Jestem Małgosia – bardzo lubię pierogi ruskie. Pasjonuję się muzyką rozrywkową, lubię słuchać radiowej trójki, w tym szczególnie programów prowadzonych przez Piotra Kaczkowskiego, Wojciecha Manna i Piotra Metza. Lubię też rozmowy z przyjaciółmi oraz kawę w dobrym towarzystwie.

09_sspp_gosia

***

Mam na imię Michał. Lubię jeść. Jestem uważnym słuchaczem, często powtarzam to co usłyszę, lubię też śpiewać, ponoć robię to bardzo melodyjnie, tak przynajmniej twierdzą moi nauczyciele, może to dlatego, że mój brat jest śpiewakiem.

07_sspp_michal

 

***

Witam, jestem Bolek. Jestem nowy w tej klasie, ale już odniosłem duży sukces, po szybkiej kampanii wyborczej zostałem wybrany przewodniczącym samorządu szkolnego, dziękuję wszystkim za poparcie, na pewno Was nie zawiodę!

04_sspp_bolek