Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Otwarcie Mediateki

W środę 17 listopada pojechaliśmy na uroczyste otwarcie Mediateki na Bielanach. Było bardzo dużo ludzi – prezydent miasta, burmistrz dzielnicy, urzędnicy, politycy, naukowcy, przedstawiciele kultury, strażnicy miejscy, dziennikarze, no i my.

Po przemówieniach wszyscy zwiedzali Mediatekę. Okazało się, że tutaj można wypożyczać książki, audiobooki, płyty, filmy DVD i gry komputerowe. Na miejscu można poczytać gazety – zrobił to Krzysiek! Oskar, Ola, Paulina i Olek słuchali muzyki z płyt CD, ale można też z winylowych. Niedługo będą wystawiane przedstawienia teatralne i wyświetlane filmy.

W warsztacie MultiArts można zrobić własny film, projektować grafiki, a w MultiKid grać na interaktywnych planszach komputerowych (szkoda, że były zajęte:) Szymonowi najbardziej spodobał się duży ring (IQ Ring), w którym walczy się na słowa, nie na pięści. W specjalnym czerwonym pomieszczeniu, które nazywa się Wykrzyknik, krzyczeliśmy jak najgłośniej słowo MEDIATEKA, żeby zmierzyć siłę naszych głosów.

Potem bardzo ważnym gościom, czyli VIP-om wręczaliśmy pudełka z kartami wstępu do Mediateki i narysowane przez nas portrety tych VIP-ów. Później pojechaliśmy windą na piętro do warsztatu MultiMusic, gdzie Michał grał na perkusji, a Krzysiek na keyboardzie. Można tam też zbudować robota z klocków, zobaczyć jak działa np. energia słoneczna i dużo innych rzeczy.

Na koniec zjedliśmy smaczne ciasto, a Michał K. udzielił wywiadu dziennikarzowi z Gazety Wyborczej! Wrażeń było tak dużo, że  dopiero po powrocie do szkoły zobaczyliśmy na zdjęciach z informacji prasowej, że obok Mediateki jest nowoczesny plac zabaw. Ulica Szegedyńska 13a to dobry adres! Na pewno jeszcze tu przyjedziemy!

Redaktorzy szkolnej gazetki: Olek K., Łukasz W., Michał P., Tomek Z., Michał K., Krzysiek T., Piotr M., Kuba G., Szymon M., Oskar Sz. oraz Paulina K. i Ola G. z paniami Karoliną, Martą, Anią, Magdą i Ulą.

zdjęcia: Karolina Dębkowska, Urszula Fila, materiały prasowe Mediateki START-META