Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Mikołajki

6 grudnia jak w całej Polsce przeżywaliśmy Mikołajki. 3 klasy ten dzień spędziły na ciekawych przedstawieniach w teatrach. Pozostałe klasy uczestniczyły we wspólnej imprezie na auli szkolnej.
Na swoje odwiedziny w naszej szkole dzień 6 grudnia wybrały różne osoby. Najpierw zjawiła się Pani Zima i zaproponowała nam wspólne uczczenie święta. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w tym dniu odwiedzi nas jakiś tajemniczy gość, którego imię miało zostać wybrane w konkursie ogólnoszkolnym. Padło wiele bardzo ciekawych propozycji. Zaraz po Pani Zimie przybył tajemniczy gość schowany pod kolorowym materiałem. Chętni uczniowie podchodzili do niego, wkładali ręce w specjalne dziury i próbowali zgadnąć z jakich części ciała się składa. Gdy został całkowicie zidentyfikowany, opadła kotara i naszym oczom ukazał się renifer.
Rozstrzygnięto konkurs na jego nowe imię i wybrano imię: Feliks. Nasza pani wicedyrektor wielką szkolną kredką mianowała go na nowego ucznia naszej szkoły. Od tej pory jest z nami codziennie.
Po chwili usłyszeliśmy dzwonki i przyjechał św. Mikołaj z własną świtą oraz kilkoma workami prezentów. Przedstawiciele wszystkich klas podchodzili kolejno i odbierali worek dla całej klasy. Jego zawartość została dokładnie obejrzana na terenie klas.
Pani Zima zauważyła, że na sali jest za mało śniegu jak na odwiedziny zimowych reniferów i Mikołaja. Poprosiła o nasze wsparcie. Uczniowie zrobili wiele papierowych kul śniegowych i rzucali nimi w kierunku spotkanych gości, mając przy tym mnóstwo zabawy.
Ostatnim elementem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najfajniejsze drzwi szkolnej klasy i rozdanie nagród. Wygrał Zespół Rewalidacyjno – Wychowawczy A.
Na zakończenie imprezy każda klasa mogła sobie zrobić zdjęcie z św. Mikołajem, reniferem Feliksem oraz Panią Zimą. Teraz z niecierpliwością czekamy na święta.

powrót