Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

2 grudnia był dniem wyjątkowym  – całe przedpołudnie spędziliśmy w Centrum Rekreacyjno Sportowym Dzielnicy Bielany na świętowaniu Dnia Osób Niepłnosprawnych.

Na początku była rozgrzewka pod okiem pana Józefa Niemca z Zespołu Szkół Sportowych nr 50 .

Pani Agata ogłosiła rozpoczęcie imprezy i przedstawiła pierwszych gości – członków formacji sportowej „Konar”, którzy grają w boccię. Opowiedzieli nam o swojej pasji i każdy mógł spróbować jak się gra w tę grę.

W międzyczasie dołączyli do nas Uczestnicy WTZ z ul. Wólczyńskiej oraz koledzy z OREWu na Wrzecionie. I zaczął się pokaz szermierki w wykonaniu uczniów  ZSS nr 50. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi każdy mógł spróbować czy trudno jest tak walczyć.

Nadszedł czas podziału na drużyny i spróbowania własnych sił w sportowych konkurencjach przygotowanych przez panią Agatę i panią Kasię. Z pomocą nauczycieli i wolontariuszy ze szkoły sportowej stawiliśmy czoło wszystkim trudnym konkurencjom.

Przybiegli do nas niecodzienni maratończycy z grupy Spartanie Dzieciom. Wyglądali jak żołnierze z dawnych czasów i naprawdę szybko biegali. Niektórzy chcieli się z nimi ścigać, a inni tylko robili sobie wspólne zdjęcia.

Pan prezes Krzysztof Koman podziękował wszystkim uczestnikom imprezy oraz osobom bez których jej zorganizowanie nie byłoby możliwe, szczególnie panu burmistrzowi Grzegorzowi Pietruczukowi, pani dyrektor Annie Szymczak Gałkowskiej oraz panu dyrektorowi Józefowi Niemcowi.

Na zakończenie był tort ufundowany przez cukierni Tiramisu z Łomianek i pamiątki dla wszystkich.