Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Zima w mieście 2018 rok – Wawer

AKCJA „ZIMA W MIEŚCIE”

ROK SZKOLNY 2017\2018

TEMAT PRZEWODNI:

„ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

Głównym celem akcji „ zima w mieście” było zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości. Staraliśmy się  stworzyć miłą, pogodną atmosferę, poczucie wzajemnego zaufania i wiary we własne siły. Wśród wielu zaproponowanych aktywności były m.in. zajęcia w warszawskim zoo, warsztaty w Galerii Narodowej „ Zachęta”, dogoterapia oraz spotkanie z alpakami.

1. Zajęcia w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym

Lekcja miała charakter pokazowo-warsztatowy. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu. Poznały różne karmy dla zwierząt. Po części warsztatowej nastąpiła prezentacja zwierząt dydaktycznych. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojonymi jaszczurkami, wężami, żółwiami i świnkami morskimi.

  1. Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

Warsztaty dostosowane były do wieku, potrzeb i możliwości naszych uczniów. Proponowane zajęcia towarzyszyły aktualnej wystawie.

Tematem przewodnim była barwa.

Oto nasze prace plastyczne:

  1. Alpakoterapia

Kolejną atrakcją było spotkanie z alpakami. Alpaka to roślinożerny ssak z rodziny wielbłądowatych. Zwierzęta te przybyły do Polski z Ameryki Południowej. Alpaki są przyjazne, łagodne, inteligentne i łatwo się uczą.

Kontakt ze zwierzęciem wspiera terapię w zakresie rehabilitacji oraz pełni funkcję wychowawczą i resocjalizacyjną. Wspiera dzieci również w sferze emocjonalnej, poznawczej i społecznej.

  1. Dogoterapia

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanego terapeutę z udziałem odpowiednio wyszkolonego psa.

  1. Uroczyste rozdanie dyplomów

Uroczyste rozdanie dyplomów. Kochani uczniowie jesteście najwspanialsi na świecie.

Pięknie dziękujemy za ten tydzień, który mogliśmy spędzić razem.