Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę 6 listopada. Ten dzień świętowaliśmy po raz pierwszy, ale na pewno stanie się to naszą tradycją, bo bawiliśmy się fantastycznie! W zabawie wzięli udział uczniowie oraz kadra, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Smoka Wawelskiego, Kota w Butach,Tolę, Supermena, Obeliksa, Czerwonego Kapturka, Pippi, Pinokia, smerfy czy Kopciuszka.

Przez cały dzień w klasach odwiedzały nas Dobre Wróżki, które przygotowały różne baśniowe zagadki – trzeba było rozpoznać baśniowego bohatera po charakterystycznym rekwizycie lub rozwiązać zagadkę AAC. Były też mini warsztaty plastyczne, na których można było zrobić wybraną bajkową postać. Wszyscy bardzo cieszyli się widząc Wróżkę Izę, która pomagała dekorować ciasto-chatkę Baby Jagi. Chatek powstało kilka, a wszystkie zostały zjedzone z wielkim apetytem na poobiedni deser. W dwóch klasach było nawet kino, w którym można było obejrzeć wylosowany film i zjeść popcorn. A od samego rana Pani Kasia prowadziła audycję w szkolnym radiowęźle – były bajkowe hity oraz możliwość dedykacji baśniowego utworu muzycznego. A na pamiątkę zostały nam ilustracje z baśni, które dekorują klasy i korytarze.

powrót