Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

apel szkolny – czerwiec

15 czerwca Samorząd Szkolny zorganizował kolejny apel.

FINAŁ OLIMPIADY SZKOLNEJ „1 Z 10”

Punktem głównym był finał Olimpiady Szkolnej 1 z 10. Do zabawy przystąpiła szóstka zwycięzców dwóch półfinałów: Ewa z 5a, Michał z SSPdP,  Tomek z 2 gim., Piotr z 2 gim., Ola z SSPdP, Oskar z 1 gim., Paweł z 5a. Wielkimi nieobecnymi byli chorzy Michał z 5b i Oskar z 1 gim. Autorka wszystkich pytań konkursowych to uczennica SSPdP Małgorzata (!), a nad ich losowym doborem czuwała pani Karolina. Wyniki skrupulatnie zapisywała pani Ania, wsparcia komunikacyjnego udzielały panie Monika i Asia, a całość prowadziła jak zwykle niezrównana pani Asia:) Tym razem tajemniczym kategoriom konkursowym przydzielono cztery kolory… a pod nimi kryły się pytania na przykład sprawdzające wiedzę z… bajek! Zabawa była przednia, wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do II edycji Olimpiady Szkolnej 1 z 10 w przyszłym roku szkolnym!

finał olimpiady08 finał olimpiady41
finał olimpiady03 finał olimpiady15
finał olimpiady09 finał olimpiady27

pani Monika

pani Asia

kolorowe kategorie

podchwytliwe pytanie

zasłużone gratulacje

finał olimpiady48

FINAŁ KONKURSU PROMOWANIE NASZEJ SZKOŁY

Samorząd Szkolny bezapelacyjnie przyznał nagrodę główną (czek o wartości 200 zł) klasie 5b i zespołowi rewalidacyjno-wychowawczemu za wspaniałą i efektywną akcję promującą naszą szkołę. Uczniowie Ola, Ania, Michał, Jaś, Przemek i Staś z opiekunami – paniami Ewą Kondratowską, Anną Mielecką i Magdaleną Skotnicką zorganizowali:

  • wywiad o naszej szkole w gazecie „Echo Łomianek i Bielan”

  • wizytę zastępcy burmistrza dzielnicy Bielany pana Grzegorza Pietruczuka w naszej szkole

  • wysyłkę kartek świątecznych z informacjami o naszej szkole

  • dystrybucję własnoręcznie wykonanej mapy dojazdowej do naszej szkoły

Dzięki Wam nasza szkoła staje się coraz bardziej znana w dzielnicy! Dziękujemy:)

VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZASOPISM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MYŚLĘ, TWORZĘ I CZUJĘ, ŻE ŻYJĘ

Kolejnym tematem była relacja redakcji gazetki szkolnej z wyjazdu do Rybnika na finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Czasopism Osób Niepełnosprawnych. Po raz kolejny gazetka „Nasza szkoła jest wesoła” zdobyła zaszczytne drugie miejsce! Reprezentanci młodszej grupy dziennikarskiej – Julka i starszej – Krzyś pod opieką pań Uli i Karoliny przywieźli z emocjonującej wyprawy na południe Polski trofea dla całej redakcji. Każdy z 18 „etatowych” redaktorów otrzymał drobny upominek. O szczegółach dowiecie się z najnowszego, 7 już numeru gazetki!

konkurs czasopism1 konkurs czasopism2

KONKURS PANI MONIKA PYTA

Na łamach gazetki ogłoszony był cykliczny konkurs „Pani Monika pyta”. Tym razem nagrody można było samemu wylosować!

finał olimpiady68 pani monika pyta2

KONKURS STRONA INTERNETOWA KLASY

Przyszła również pora na oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na „Internetową stronę klasy”. Tym razem w jury zasiedli – pan dyrektor Jarosław Rola, panie: Kasia Kubiak, Agnieszka Kulbaka, Dominika Rusjan i Asia Smyk. Kategorie oceny były bardzo „wyśrubowane”, ale i tym razem konkurs wygrał fenomenalny tandem opiekunów klasy 5a – panie Asia Błajszczak i Karolina Dębkowska. Na miejscu drugim ponownie uplasował się zespół klasy 6b – panie Ewa Oraszek i Małgosia Staniak-Pracz oraz pan Michał Kowalewski. Wspaniałe miejsce trzecie tym razem wywalczył duet z klasy 6a – panie Dorota Wróbel i Emilia Borowik. Wszystkim tym kreatorom wizerunku swoich klas serdecznie gratulujemy i prosimy o nieustanny zapał również w roku następnym!

dyplom_str_int

VI SPARTAKIADA Z WIOSNĄ PO ZDROWIE

W końcu nadszedł czas na fotorelację autorstwa pana Marcina Bucyka z VI Spartakiady „Z wiosną po zdrowie” – wspaniałej trzydniowej imprezy organizowanej przez OREW w Działdowie. W tym roku kolejnymi zawodnikami z naszych szkół byli: Asia z 3b, Ewa i Paweł z 5a, Michał z 6a, Piotr z 6b oraz Michał z 2 gim, a ich opiekunami – panie Asia Smyk i Monika Królak oraz panowie Marcin Oraszek i Marcin Bucyk. Jak co roku przywieźli moc wrażeń, filmy, zdjęcia, także nagrody – medale, puchary, dyplomy!

spartakiada apel1 spartakiada apel2
spartakiada apel3 spartakiada apel4

Urszula Fila