Szkoły przy FPLzN

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami

Sekretariat
tel/fax. 022 666 08 77
mobile. 502 237 211
ul. Skuterowa 9
03-114 Warszawa
szkolyfpln@superszkoly.edu.pl

2008-2009

Nasza klasa VI

Jesteśmy już uczniami klasy VI. Klasa liczy 7 uczniów w tym 3 dziewczynki: Monika, Paulina, Monika, oraz 4 chłopców: Przemek, Oskar, Ariel, Kacper.

p6140087 Paulina

Jestem Paulina, mam 17 lat. Lubię moją klasę i szkołę. Klasa podoba mi się kiedy jest w niej porządek i wszystko jest na swoim miejscu. Znam wszystkie litery i potrafię czytać. Umiem opowiedzieć o czym przeczytałam i co robiłam na lekcji. Umiem też liczyć do 100, sama piszę wyrazy, zdania i działania. Bardzo lubię rysować i kolorować obrazki, najchętniej rysuje koty. Ponadto biorę udział w zajęciach muzycznych i  mam kilka ulubionych płyt CD z różnymi przebojami.

p6140093Monika

Mam 16 lat. Umiem już samodzielnie posługiwać się widelcem i łyżką podczas obiadów szkolnych, sama też piję ze szklanki. Bardzo lubię wzory plastyczne w kratkę oraz linię. Moim ulubionym kolorem jest kolor różowy i żółty.

s6002817Monika

Mam na imię Monika i mam 14 lat, jestem najmłodszą uczennicą w tej klasie. Siedzę obok mojego kolegi Kacpra, który mi bardzo pomaga. Razem wychodzimy na przerwy i wycieczki. Poruszam się na wózku, ale i przy pomocy osoby dorosłej potrafię chodzić. Bardzo lubię zwierzęta, a w szczególności psy, sama w domu mam dwa Konarka i Koreczka.

p6140086Oskar

Mam 17 lat. Bardzo lubię czytać książki i oglądać telewizję. Interesuje mnie sport a przede wszystkim koszykówka i wyścigi samochodowe. Potrafię odnaleźć samodzielnie w Internecie strony dotyczące tych dyscyplin sportowych. W klasie bardzo lubię spędzać czas z moją najlepszą koleżanką Pauliną, która siedzi w ławce obok mnie, bardzo lubię zajęcia komputerowe w pracowni z panią Ulą, przygotowujemy razem pomoce do pracy z w klasie. Bardzo lubię zajęcia ruchowe: gimnastykę z panem Marcinem oraz zajęcia rehabilitacyjne z panią Gosią.

p6140091Przemek

Jestem Przemek, mam 17 lat i jestem najstarszym uczniem w tej klasie. Jeżdżę na wózku. Bardzo lubię moją szkołę i klasę. Znam litery, umiem czytać wyrazy i zdania. Liczę do 100. Umiem dodawać, odejmować, a nawet mnożyć.

p6140088Kacper

Mam na imię Kacper i mam 15 lat. Bardzo lubię chodzić do szkoły oraz bardzo lubię moją klasę. Siedzę obok mojej najlepszej koleżanki Moniki. Interesuję się wszystkim co mnie otacza, szczególnie zjawiskami związanymi z pogodą: wiatrem za oknem, chmurami, burzą, błyskawicami i grzmotami. Bardzo lubię pisać na tablicy w klasie. Uwielbiam czytać pani Bogusi i wycinać rożne wzory. Interesują mnie zabawy i zajęcia techniczno-konstrukcyjne.

p6140090Ariel

Ja jestem Ariel i mam 14 lat. Poruszam się na wózku, a dzięki ćwiczeniom z panią Agatą będę mógł poruszać się na wózku samodzielnie. Lubię się śmiać i dobrą zabawę, która zawsze jest na przerwach między zajęciami lekcyjnymi. Szybko się uczę i chętnie poznaje nowe rzeczy. Moim szczególnym zainteresowaniem jest wszystko co wiąże się z wojskiem.